Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

23.11.2017Setkání policistů Krajského ředitelství policie Středočeského kraje se studenty 4. ročníků Obchodní akademie Vlašim

Dne 21. 11. 2017 proběhlo v tělocvičně Obchodní akademie Vlašim setkání policistů Krajského ředitelství policie Středočeského kraje se studenty 4. ročníků.

26.10.2017Blíží se Památka zesnulých, policie upozorňuje na možná úskalí spojená zejména s návštěvou hřbitovů a dalších pietních míst

BENEŠOVSKO – Právě v tomto období dochází k častým krádežím, lidé by měli být obezřetní.

13.10.2017Setkání Agresivita a nesnášenlivost

V rámci naplňování Programu prevence kriminality města Vlašimi na rok 2017 bylo připraveno pro odbornou veřejnost setkání na téma Agresivita a nesnášenlivost, které se konalo dne 21.9.2017 ve Spolkovém domě sourozenců Roškotových.

13.10.2017Bezpečnost škol

Dne 29.8.2017 proběhlo pod záštitou města Vlašimi setkání určené pro zástupce a zřizovatele školských zařízení na téma Bezpečnost škol. Akce byla připravena v rámci Plánu prevence kriminality města Vlašimi na roky 2017–2019 ve spolupráci s vedením Územního odboru Policie ČR Benešov.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Policie pátrá po neznámém vozidle, které ve Vlašimi srazilo chodce

BENEŠOVSKO – Zároveň hledá svědky této noční srážky a žádá je, aby se co nejdříve ozvali.

Událost se stala v pondělí dne 11. září tohoto roku kolem třiadvacáté hodiny ve Vlašimi. Na přechodu pro chodce na křižovatce ulic Vlasákova a Politických vězňů, obecně známé jako křižovatka U Kozla, se v tu dobu střetlo dosud nezjištěné osobní motorové vozidlo s jednapadesátiletým chodcem, který přecházel komunikaci z pohledu řidiče zprava doleva. Muž po nárazu upadl na zem, řidič ale z místa odjel, aniž by mu poskytl první pomoc. Dotyčný pak odešel do místa bydliště a lékařské ošetření vyhledal až následujícího dne. Se zraněními, která následkem střetu utrpěl, se bude léčit několik týdnů. 

Případ v současné době vyšetřují benešovští kriminalisté, kteří zjišťují příčinu nehody a pátrají po neznámém vozidle a jeho řidiči. Podle informací, které mají prozatím k dispozici, by se mělo jednat o bílé nebo šedé vozidlo tovární značky Škoda Octávia combi, jehož osádku měli tvořit čtyři muži. Řidič, který na místě nezastavil a neposkytl zraněnému první pomoc, je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Pokud by byl odsouzen, mohl by za mřížemi strávit až 5 let.

Kriminalisté v této souvislosti vyzývají všechny případné svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace k průběhu nehody a zejména informace k neznámému vozidlu a jeho osádce, aby se jim co nejdříve ozvali. Kontaktovat mohou kteroukoliv policejní služebnu, anebo přímo linku tísňového volání 158. Za pomoc a spolupráci děkujeme.   

 

 

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí      

P ČR Benešov

14. září 2017

publikováno 16.9.2017

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné
vytvořilo Anawe