Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

15.2.2018Prozatím neznámý pachatel odcizil ze sklepní kóje ve Vlašimi elektrokolo

Policisté žádají veřejnost o spolupráci. Přijmou jakékoliv informace, které by mohli přispět k objasnění tohoto skutku. 

14.2.2018K čelnímu střetu osobního vozidla s nákladním došlo na silnici I/3

Dopravní policisté hledají neznámého řidiče či řidičku vozidla značky Škoda Octavia Combi tmavé barvy. Současně žádají veřejnost o spolupráci. 

5.2.2018Lupiči se zaměřili na dámské kabelky

Ve Vlašimi i ve Voticích policisté řešili podobný případ.
 

2.2.2018K čelnímu nárazu dodávkového vozidla s osobním vozidlem došlo ve středu na silnici I/3. Tři osoby byly se svým zraněním transportovány do nemocnice.

Okolnosti nehody jsou dosud nejasné, proto se policisté obracejí na případné svědky, kteří by jim mohli poskytnou jakékoliv informace. 

Zobrazit vše

Krizové řízení

Bezpečná Vlašim / Krizové řízení

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Město Vlašim na úseku krizového řízení a obrany státu zajišťuje zpracování a aktualizaci dokumentace města a ORP  na přípravu a řešení vojenských a nevojenských krizových situací.

 Zajišťuje přípravu a připravenost správního obvodu ORP Vlašim na řešení mimořádných událostí, krizových situací, na provádění záchranných a likvidačních prací a dalších postupů s tímto souvisejících.

 

Za tímto účelem starosta ORP Vlašim zřizuje a řídí:

  • bezpečnostní radu a
  • krizový štáb pro území správního obvodu ORP .

 

 Bezpečnostní rada ORP je poradním orgánem a krizový štáb,  je jeho pracovním orgánem pro řešení mimořádných událostí a krizových situací.

 Městský úřad Vlašim:

  • připravuje a vede dokumentaci pro činnost a jednání Bezpečnostní rady ORP Vlašim a Krizového štábu ORP Vlašim.
  • Zabezpečuje plnění úkolů v rozsahu působnosti zákona č. 239/2000 Sb.,o integrovaném záchranném systému, 240/2000 sb., o krizovém řízení.
vytvořilo Anawe